Të fundit

E fundit: Ronaldo nën hetime nga prokuroria spanjolle

Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo është duke u hetuar nga prokuroria spanjolle për evazion fiskal, në njërin nga bizneset e tij të shumta në Spanjë.

Sipas së përditshmes spanjoll, “El Confidencial”, autoritetet spanjolle janë duke hetuar për të ardhurat e klinikave të flokëve në pronësi të Cristiano Ronaldos.

Më saktësisht bëhet fjalë për klinikën “Insparya Medical Clinic” ku partnerja e tij, Georgina Rodriguez, është ambasadore.

Sipas raportimit, klinikat në pronësi të Crisitano Ronaldos janë aktualisht objektivi i një hetimi nga autoritetet tatimore spanjolle (La Agencia Tributaria) për fatura mashtruese që do të kishin bërë të mundur anashkalimin e pagesës të një takse. Klinikat e flokëve do të kishin lëshuar vullnetarisht fatura pa marrë parasysh TVSH-në vendase, e cila arrin në 21% të çmimit të konsultës dhe kjo, gjatë një periudhe dyvjeçare (nga 2019 deri në vitin 2021).

Konkretisht, klinikat akuzohen se i kanë kaluar procedurat estetike si operacione mjekësore.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci