Të fundit

Kurti: S’jam popullist, ka humbur popullzimi me 14 shkurt 2021

Kryeministri Albin Kurti tha se nuk është e vërtetë që është popullist.

Përmes një fjalimi në Kuvendin e Kosovës, Kurti tha sot se popullizimi ka humbur me 14 shkurt 2021.

“Nuk është e vërtetë, për besë është një vet lajthitje. Nuk është e vërtetë që unë jam popullist. Saktësisht e kundërta është. Unë nuk kam thënë ja u sjelli liberalizimin e vizave, unë nuk kam thënë që ua rriti rrogat, unë s’kam thënë 200 mijë vende pune. Unë kam thënë punësim dhe drejtësi. Fakt. Me 14 shkurt kanë humbur popullistat. Është ndëshkuar popullizimi me 14 shkurt 2021”, ka thënë Kurti.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci