Të fundit

Zyrtari i lartë amerikan në krah të Dumanit: Reforma në drejtësi po jep rezultate konkrete në Shqipëri

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Orhanizuar (SPAK). Altin Dumani sëabshku me një grup prokurorësh ndodhen prej disa ditësh në SHBA.

Gjatë vizitës së tij në SHBA Dumni ëhstë takuar me ish-ambasadoren amerikane në Shqiëpri, Yuri Kim, dhe asistent Sekretarin Amerikantë Shtetit për çështjet e Europës dhe Euroazise, Jim O’brian.

Ky i fundit me anë të një postimi në rrjetin social “X” ku ka postuar një foto bashkë me Dumanin dhe Kim, shkruan se është i impresionuar nga rezultatet e Reformës në Drejtësi në Shqipëri.

O’brian thekson se reforma ne drejtësi po tregon se askush nuk është mbi ligjin.

“Kënaqësi që takova kreun e SPAK Altin Dumani. Është impresionuese të shohësh se si reforma në drejtësi po jep rezultate reale për njerëzit në Shqipëri, duke treguar se askush nuk është mbi ligjin. SHBA do të vazhdojë të mbështesë fort reformën në drejtësi që është esenciale për të ardhmen europiane të Shqipërisë.”, -thekson zyrtari i larte amerikan, ku publikon edhe një fotografi me kreun e SPAK, Altin Dumani dhe ish-ambasadoren amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci