Të fundit

​QKUK jep detaje për të lënduarit në aksidentin që ndodhi në rrugën Prishtinë-Ferizaj

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me të lënduarit e sotëm në aksidentin që ndodhi në rrugën Prishtinë-Ferizaj, ku humbi jetën një person dhe u kënduan katër të tjerë.

QKUK ka njoftuar se pas orës një të mesnatës, pesë persona kanë kërkuar trajtim emergjent mjekësor, në kuadër të Klinikës Emergjente, si pasojë e aksidentit në trafik.

Sipas një komunikate të QKUK-së, ekipet mjekësore në përbërje të mjekëve emergjent, mjekëve të klinikave tjera dhe të infermierëve menjëherë kanë ofruar trajtimin e nevojshëm mjekësor.

“Edhe përkundër përpjekjeve maksimale të stafit mjekësor, njëri nga të aksidentuarit që ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore, ka ndërruar jetë. Një tjetër i aksidentuar vazhdon të jetë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe është transferuar për trajtim të mëtejmë në Mjekimin Intensiv Qendror-QKUK. Dy të aksidentuar të tjerë po vazhdojnë trajtimin mjekësor, njëri në Klinikën e Kirurgjisë Torkale dhe tjetri në atë të Neurokirurgjisë. Një person pas ndihmës dhe trajtimit emergjent mjekësor është liruar për në shtëpi”, thuhet në komunikatë.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci