Të fundit

Puthja e çuditshme e ministrave në samitin e BE-së shkakton polemika

Ministri i Jashtëm i Kroacisë ka nxitur polemika me përshëndetjen që i ka bërë homologes së tij gjermane duke i dhuruar një puthje në një takim të ministrave të Bashkimit Evropian në Berlin të enjten.

Gordan Grlic-Radman shtrëngoi duart me ministren e jashtme gjermane Annalena Baerbock, e më pas u përkul për ta puthur.

Ai është kritikuar në disa media kroate, me aktivisten e të drejtave të grave, Rada Boric, e cila e ka përshkruar situatën si “shumë të papërshtatshme”.

Grlic-Radman e ka mbrojtur veten duke thënë se ishte “afrim i ngrohtë, njerëzor me një kolege”. Ai shtoi se “ndoshta ishte moment i sikletshëm” dhe kërkoi falje “për këdo që e mori në atë mënyrë”.

Baerbock nuk e ka komentuar këtë.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci