Të fundit

Rama: QMF-ja në Bardhosh tash e tutje do të ofrojë edhe shërbimin laboratorik

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, njoftoi se bashkë me Izet Sadikun, drejtorin e Shëndetësisë, kanë vizituar Qendrën e Mjekësisë Familjare (QMF) të rinovuar në Bardhosh, për të cilën tha se tash e tutje do të ofrojë edhe shërbimin laboratorik.

Kreu i kryeqytetit gjithashtu bëri të ditur se kjo QMF punon 12 orë në ditë.

“Jam i lumtur që tani mbi 10 mijë banorë të fshatrave Bardhosh, Trudë, Bërnicë e Epërme dhe e Poshtme do të mund të marrin shërbimet e duhura mjekësore e laboratorike në këtë Qendër të Mjekësisë Familjare, pa pasur nevojë të shkojnë në qendra tjera”, shkroi Rama.

Ai tha se investimet e tilla ndikojnë sado pak që edhe trafiku në kryeqytet të shkarkohet e punëtorët shëndetësorë të QMF-ve në Prishtinë mos të stërngarkohen me numrin e madh të pacientëve.

Aktualisht, Rama tha se janë duke i rinovuar 10 QMF “në mënyrë që stafit të Qendrave të Mjekësisë Familjare të ju ofrojmë kushte më të mira të punës e pacientëve ambiente më të rehatshme”.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci