Të fundit

Kurti takon ekonomistin francez: Diskutuam për Kosovën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po merr pjesë në Samitin e Paqes në Paris me ftesë të presidentit të Francës Emmanuel Macron.

Gjatë kohës në Paris, Kurti është takuar me një profesor të ekonomisë, shkruan Paparaci.com.

Me të, Kurti thotë se ka diskutuar për situatën në Koosvë, ndodhitë e fundit në botë dhe rrezikun që e djathta ekstreme po kanos barazinë demokratike dhe prosperitetin ekonomik.

“Shijova takimin me ekonomistin dhe profesorin francez Thomas Piketty në zyrën e tij në Paris sot. Ne diskutuam për Kosovën, zhvillimet botërore dhe rrezikun që e djathta ekstreme po kanos ndaj barazisë demokratike dhe prosperitetit ekonomik”, ka shkruar Kurti në “X”.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci