Të fundit

Mazreku: Me pesë milionë euro mund të sigurohen policët e Kosovës

Drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimit, Sami Mazreku, ka thënë se me pesë milionë euro mund të sigurohen policët e Kosovës.

Ai tha se për këtë çështje, industria e sigurimeve është e gatshme të diskutojë me institucionet e Kosovës që policia të kenë sigurime shëndetësore.

“Nëse i referohemi kërkesave për liberalizim të tregut është një proces që ka filluar kohë më parë dhe se ende është në proces, mirëpo e gjithë kjo varet nga objektivat që i ka Banka Qendrore e Kosovës”.

“Çështja e automjeteve të paregjistruara është një çështje e ndjeshme dhe pas implementimit të stikersave gjatë regjistrimit të veturave e me këtë janë pastruar veturat vjetra nga databaza”, tha Mazreku.

Ai tutje tha se se pas pastrimit të këtyre veturave kërkesat për dëmshpërblime janë më të vogla, ku shkaktarë janë veturat e paregjistruara

Rreth problematikës së Kartonit të Gjelbër, Mazreku tha se ato që na janë kërkuar nga Brukseli rreth kësaj çështje tashmë janë bërë.

“Këshilli i Byrosë na ka konfirmuar që i kemi kry shumicën e punëve që duhen bërë porse kjo lidhet edhe me çështje politike e që lidhet konkretisht me anëtarësimin e Kosovës në OKB”, tha Mazreku./RTK

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci