Të fundit

Kontratë afër 2 milionë euro: Shpallen fituesit e tenderit për urën në rrugën Klinë-Rakovinë

Një konsorcium i përbërë nga pesë kompani private ka fituar tenderin 1.9 milionë euro për ndërtimin e urës në fshatin Meçë, në kuadër të ndërtimit të rrugës nacionale Klinë-Rakovinë.

Kompanitë fituese të tenderit janë WORLD MEDIUM, NDËRTIMI ING SH.P.K., Adnan Bislimi B.I., ADEA CONSTRUCTION SH.P.K. dhe CAPITAL X FET SH.P.K..

Kontrata vlen 1.9 milionë euro, tha Zyra e Prokurimit të Ministrisë së Infrastrukturës të premten.

“Ura në fshatin Meçë në km 12+52.50 deri km12+120.34 Lot 3”, thuhet në njoftim.

Edhe dy ura të tjera priten të ndërtohen në këtë rrugë nacionale.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci