Të fundit

Njihuni me njeriun me hundën me të madhe në botë

Thomas Wedders britaniku me hundën më të madhe në botë dhe me gjatësi 19 centimetra.

Historia e tij, që nga shekulli 18 dhe deri më sot, është një nga historitë më të komentuara, pasi hunda e tij ka thyer dhe rekordet “Giness”.

Fotoja e tij, me hundën 19 cm është botuar ne revistën “The Strand Magazine, Vol. XI”, botuar në 1896.

Ai ishte pjese e një cirku dhe interpretonte numra shpejtësie.

Kohet e fundit, trupi i tij është bërë në dyllë dhe është ekspozuar në një galeritë ne Britani ku njerëzit shkojnë dhe e vizitojnë dhe çuditen se si një njeri i tillë te ketë një hundë kaq te madhe.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci