Të fundit

Beshiktashi merr vendim për Rashicën për ndeshjen Kosovë-Izrael

Kosova dhe Izraeli do të ballafaqohen këtë të diele, më 12 nëntor në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, pasi UEFA mori vendim që kjo ndeshje do të rikuperohet për këtë datë.

Kjo përballje ishte planifikuar të zhvillohet më 15 tetor, por pas luftës që shpërtheu u shtynë të gjitha ndeshjet që ishin në planifikim.

Kështu Beshikatashi ndonëse ka ndeshje për të luajtur në këtë vikend, e ka lejuar Milot Rashicën që t’i bashkohet kampit të Kosovës.

Një gjë të tillë e ka bërë edhe Napoli me Amir Rrahmanin, Mallorca me Vedat Muriqin, Paderborni me Florent Muslijën dhe disa klube të tjera.

Kosova akoma nuk e ka publikuar listën e lojtarëve, ani se edhe dy ditë zhvillohet ndeshja.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci