Të fundit

Hamasi hedh raketa në Tel Aviv, ka të lënduar

Dy gra në Tel Aviv janë lënduar nga predha pasi Hamasi ka lëshuar një breshëri raketash në Tel Aviv.

“Rreth orës 2 u lëshua sirena në Tel Aviv. Dy vende u goditën nga raketat”, e ka cituar Reutersi një mjek. “Një grua u godit në veturën e saj”.

Hamasi ka thënë se sulmet e fundit janë përgjigje për vdekjet në rritje të civilëve në Gaza.

Ushtria izraelite ka thënë se rreth 9,500 raketa e dronë janë hedhur në Izrael nga Gaza dhe fronte të tjera që nga 7 tetori. Rreth 12% e raketave të hedhura nga brenda Gazës kanë rënë brenda territorit palestinez, ka thënë ushtria.

Ndërkohë, ekipi i kombëtares izraelite po ashtu është evakuuar derisa po udhëtonte drejt aeroportit për të ardhur në Kosovë për ndeshjen e së dielës.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci