Të fundit

Biden dhe Xi Jinping takohen javën e ardhshme në ShBA

Të mërkurën e ardhshme do takohen Presidenti i Amerikës, Joe Biden dhe ai i Kinës, Xi Jinping.

Takimi do mbahet në Zonën e Gjirit të San Franciskos, thanë zyrtarë të lartë të administratës amerikane, duke vendosur një test nëse të dy burrat mund të ngadalësojnë një spirale në rënie në marrëdhëniet në një moment të rëndë global, raporton CNN, transmeton Klankosova.tv

Zyrtarët amerikanë thanë se liderët shpresonin të zhvillonin një “kornizë” për menaxhimin e marrëdhënieve të suksesshme konkurruese midis dy fuqive, me synimin për të pastruar keqkuptimet dhe për të shmangur befasitë.

Megjithatë, zyrtarët thanë se ndihmësit e Biden po hynin në samit me pritshmëri realiste dhe nuk parashikonin një listë të gjatë rezultatesh më pas.

Duke u përballur me një konflikt në Lindjen e Mesme dhe një luftë të ashpër në Ukrainë, Biden është i etur të parandalojë që një krizë tjetër botërore të shpërthejë para tij.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci