Të fundit

Vuçiq thotë se me Macron ka folur edhe për dialogun me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është pritur në Paris nga presidenti francez, Emmanuel Macron.

Ai ka thënë pas takimit se me Macron ka folur për disa tema, përfshirë edhe dialogun me Kosovën.

“Një takim kuptimplotë dhe i rëndësishëm me mikun tim, presidentin francez, Emmanuel Macron, me të cilin diskutuam marrëdhëniet bilaterale, rrugën evropiane të Serbisë, vazhdimin e dialogut në mes të Beogradit dhe Prishtinës dhe çështje ekonomike të rëndësishme rajonale dhe globale”, ka shkruar Vuçiq.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci