Të fundit

Trajkoviq i reagon Vuçiqit pas deklaratave për ambasadorin amerikan Hovenier

Politikania serb, Rada Trajkovic, i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic, pas deklaratës së këtij të fundit rreth ambasadorit amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, për parimet rreth Asociacionit.

Trajkovic ka thënë se deklarata e Vucic është një “deklaratë e papërshtatshme dhe e dobët”

Ajo tutje ka shkruar se ambasadori Hovenier e ka detyrën e tij më të vështirë në Ballkan dhe se arrij të ruajë objektivitetin dhe konstruktuvitetin në mes dy palëve “shpesh të paarsyeshme”.

Në fund, Trajkovic ka thënë se qytetarët e vlerësojnë punën e ambasadorit Hovenier.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci