Të fundit

Prishtina ndalet me barazim nga Liria, Drita me fitore minimale ndaj Fushë Kosovës

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, të vlefshme këto për xhiron e 14-të, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin ndihmës në Gjilan, Drita e ka mposhtur me rezultat minimal 1:0 Fushë Kosovën, raporton KosovaPress.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Besnik Krasniqi, i cili shënoi golin e fitores për Dritën në minutën e 84’ të ndeshjes.

Fitore sot regjistroi edhe Llapi, i cili e mposhti në “Zahir Pajaziti” Feronikelin ’74 me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm e shënoi Hamdi Namani, i cili vulosi fitoren e llapjanëve në minutën e 29’.

Ndërkaq, ndeshja mes Lirisë dhe Prishtinës prodhoi dramë në “Përparim Thaçi”, ku dy skuadrat barazuan 2:2.

Golat për Prishtinën i shënuan Jalen Blesa (minuta e 3’) dhe Hasan Hyseni (minuta e 9’), ndërsa barazimin për Lirinë e siguruan golat nga Andri Stafa (minuta e 75’) dhe Megameno (minuta e 83’).

Rezultatet finale:

Drita 1:0 Fushë Kosova

Llapi 1:0 Feronikeli ‘74

Liria 2:2 Prishtina

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci