Të fundit

Konferenca e Kosovës para ndeshjes me Izraelin, Muriqi: I thashë Mallorcas që duhet të shkoj

Përzgjedhësi Primozh Gliha dhe sulmuesi Vedat Muriqi kanë nisur konferencën për media para ndeshjes Kosovë-Izrael, e vlefshme për eliminatoret për “Euro 2024”.

Gjatë konferencës Gliha është shprehur se është i mërzitur dhe se Zahavi është lojtar shumë i mirë, duke shtuar se në Izrael ka lojtarë të mirë teknikë.

Ndërsa, Muriqi është shprehur se brenda fushës do të mundohen të lujanë futboll siç duhet dhe se tifozët e kanë punën e tyre.

“Faktikisht edhe nga ana e Izraelit është e rëndësishme. Protestat nuk mund të ndalen. Brenda fushës do të mundohemi të luajmë futboll. Tifozët e kanë punën e vet”, është shprehur ai.

Ai tutje ka shtuar se ka qenë i vendosur për të luajtur dhe se klubit i ka treguar se duhet të vinte pasi është detyrë e tij të luajë për Kombëtaren.

“Mallorca e shtyu lojën. Loja me Cadizin do të luhet pas ndeshjeve. Është e pazakontë. Nuk besoj se ka ndodhur ndonjëherë në futboll kështu. Sot bëmë stërvitjen e fundit. Dhe do dalim 100% kundër izraelit”, ka shtuar Muriqi.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci