Të fundit

Gliha për mungesën e disa lojtarëve: Ka pasë vendime personale, kjo ka sjellur shumë probleme

Përzgjedhësi i Kosovës, Primozh Gliha, është deklaruar në lidhje për tri ndeshjet e nëntorit në kuadër të ciklit kualifikues të Kampionatit Evropian.

Gliha, mes tjerash ka folur edhe për mungesën e disa lojtarëve, për të cilët tha se kanë qenë vendime personale të tyre.

“Është një situatë goxha speciale po luamë në një termin jo të zakonshëm, kjo ka sjell shumë probleme, në mënyrë se si janë qasur klubet, ka pasë edhe vendime personale të futbollistëve, dhe gjithçka tjetër që e kanë krijuar një situatë të tillë, disa futbollistët ka qenë e pamundur të jenë këtu për arsye të ndryshëm, mungesat në futboll janë normale, në çdo ndeshje ka mungesa”, ka theksuar Gliha.

Ai ka thënë se duhet të punojnë pavarësisht mungesave.

“Këto janë rrethanat që duhet të punojmë pavarësisht mungesave. Në kombëtare ka specifika të ndryshe, duhet të përgatitet ekipi shpejt, djemtë duan të luajnë për Kosovën. Kjo është situata në të cilën gjendemi”, është shprehur ai.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci