Të fundit

Prokuroria serbe thotë se është duke mbledhur dëshmi për Radoiçiqin dhe të tjerë

Zyra e prokurorit të lartë publik në Serbi ka thënë se është duke kryer hetim lidhur me rastin e 24 shtatorit që ndodhi në Banjskë të Zveçanit.

Nga kjo zyrë për N1 kanë konfirmuar se janë duke mbledhur dëshmi ndaj organizatorit kryesor, Milan Radoiçiq por edhe të tjerëve, përcjell KlanKosova.tv.

Zyra e prokurorit i akuzon ata për “kryerje të veprimeve që kanë pasur qëllim kryerjen e veprimeve kriminale, posedim, bartje e municionit dhe substancave ekskpozive”.

Kur ka kaluar një muaj e gjysmë prej rastit të agresionit, Radoiçiq është intervistuar nga prokurori në Beograd, pak ditë pas rastit, kur u identifikua nga autoritetet e Kosovës se ka qenë organizator dhe pjesëmarrës i sulmit në Banjskë.

Më 3 tetor ai ka mohuar akuzuat e ngritura ndaj tij, por që ka pranuar se ka qenë në Banjskë. Gjithashtu një ditë pas është refuzuar edhe një kërkesë që ai të mbahet në paraburgim.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci