Të fundit

​Rama: Pagat do të rriten edhe për më shumë se 14 mijë infermierë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar se në buxhetin e vitit 2024 është parashikuar rritje e pagave për 14 207 infermierë.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë se me buxhetin e ri do ketë rritje të pagave për 14.207 infermierë, ju uroj një të diel të mbarë”, shkroi kryeministri.

Sipas tij, pagat e infermierëve do të rriten 15 mijë Lekë.

Rama ka paralajmëruar rritje të pagave edhe për mësimdhënësit në Shqipëri.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci