Të fundit

Në Prishtinë hapet këshillimorja e parë falas për HIV, Hepatit B e C dhe Sifilisit

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se në ambulantën e Mjekësisë Familjare në Lagjen e Studentëve është hapur këshillimorja e parë falas për HIV, Hepatit B, C dhe Sifilis.

Ai ka thënë se në këtë ambulantë mund të bëhen pa pagesë teste rapid për HIV, Hepatit B, C dhe Sifilis.

Rama ka bërë të ditur se këto teste bëhen në konfidencialitet të plotë dhe rezultatet e tyre merren brenda 20-30 minutave.

“Hapëm këshillmoren e parë falas për HIV, Hepatit B, C dhe Sifilis në Ambulantën e Mjekësisë Familjare në Lagjen e Studentëve”.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci