Të fundit

Kosova përballet sonte me Izraelin

Kombëtarja e Kosovës do të ndeshet sonte me Izraelin në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Fitorja e parë e dardanëve muajin e kaluar ndaj Andorrës i la matematikisht me shpresa pë kualifikim historik, megjithatë një gjë e tillë është larg e arritshme.

Aktualisht, Kosova gjendet në vendin e katërt me shtatë pikë, katër më pak se Izraeli që gjithashtu e ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Një cikël kualifikues ky që lë shumë për të dëshiruar, marrë parasysh faktin se grupi ishte jo dhe aq i vështirë dhe në të shumtën e ndeshjeve, Kosova ishte favorit në letër.

Pas Izraelit, Kosova udhëton në Basel për t’u përballur me Zvicrën më 18 nëntor, kurse tri ditë më vonë e pret Bjellorusinë në ndeshjen e fundit të kualifikimeve.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci