Të fundit

Bajqinovi: Përparim Rama po bllokon rrugë, s’ka kapacitet të shpenzojë për projekte

Edhe deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci është kyçur në debatin mes ministrit të Financave, Hekuran Muratit dhe Komunës së Prishtinës, lidhur me shpenzimet kapitale për kryeqytetin.

Bajqinovci ka shkruar se këtë vit është pothuaje e sigurtë që Prishtina shkon në mbyllje të vitit me 60 milionë euro të pa shpenzuara, shumica prej tyre në investime kapitale.

Sipas tij është evidente që Përparim Rama nuk ka kapacitet të shpenzojë për projekte që e ndihmojnë jetën e qytetarëve.

“Njënen anë mbyllë rrugë e traumatizon një kryeqytet të tërë me tollovi e kolona, në anën tjetër asnjë projekt investiv serioz që e ndihmon qytetin të dal nga kjo tollovi”, ka shkruar Bajqinovci.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci