Të fundit

Hoxhaj për vdekjen e ish-kryediplomait çek: Do të mbahet mend për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka rrëfyer një ngjarje me ish-ministrin e jashtëm të Çekisë, Karel Schwarzenberg, i cili vdiq sot.

Hoxhaj, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka thënë se Kosova ka humbur një mik të dashur, duke shtuar se Karel Schwarzenberg do të mbahet mend përgjithmonë në Kosovë, që njohu pavarësinë e Kosovës.

“Kosova ka humbur një mik të dashur dhe Evropa mban zi për vdekjen Karel Schwarzenberg. Ai do të mbahet mend përgjithmonë në Kosovë që si Ministër i Jashtëm dhe ndihmës i besuar i Presidentit Havel, njohu pavarësinë e Kosovës. Kam bashkëpunuar për më shumë se dhjetë vite me Schwarzenberg dhe çdokohë Kosova ka pasur mbështetjen e tij për çdo temë, por asnjëherë nuk do t’i harroj dy takime të fshehta që i organizoi ai në kështjellën historike të familjes princërore, me politikanë sllovakë, për ta njohur Kosovën! U prehsh në paqe mik i dashur!”, ka shkruar ai.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci