Të fundit

Ambasadorja e Izraelit me fanellë të Kosovës: Pres një ndeshje të madhe, fitoftë më i miri

Ambasadorja e Izraelit, Tamar Ziv është shfaqur me bluzë të ekipit kosovar të futbollit në një video të publikuar në “X”.

Ziv iu ka uruar fat Kosovës dhe Izraelit, që sonte luajnë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Europian të vitit të ardhshëm.

“Të dashur miq nga Izraeli në Kosovë, sonte në ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë Kosova do ta presë Izraelin”, tha ambasadorja Ziv.

Ajo shfrytëzoi këtë rast për ta përgëzuar Kosovën që së fundmi u votua të jetë nikoqire e Lojërave Mesdhetare në vitin 2023.

Ndërsa për sonte, ambasadorja izraelita tha se pret “një ndeshje të madhe”, duke uruar që të fitojë “ekipi më i mirë”.

 

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci