Të fundit

Avioni ushtarak amerikan rrëzohet në Detin Mesdhe, raportohet për 5 të vdekur

Komanda Evropiane e Shteteve të Bashkuara, ka njoftuar se një avion ushtarak është rrëzuar në Detin Mesdhe, të premtën e 10 nëntorit, gjatë një stërvitje, duke shkaktuar vdekjen e 5 pjesëtarëve të ushtrisë amerikane.

Sipas mediave të huaja, rrëzimi i avionit në Detin Mesdhe ndodhi gjatë një misioni rutinë për kalimin e karburantit mes avionëve në kushte fluturimi, si pjesë e trajnimit ushtarak.

Prezenca dhe shtimi i trupës ushtarake amerikane në Detin Mesdhe është bërë për shkak të luftës mes Izraelit dhe Hamasit,  në Gaza, me qëllim ndalimin e përshkallëzimit të konfliktit në rajon.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci