Të fundit

Munishi zbulon prapaskenat e dështimit të negociatave me Lirinë: “Nuk thuhet në bisedime me tri-katër gra”

Ismet Munishi ka thënë se është ndjerë i nënçmuar nga klubi i Lirisë, disa ditë pasi dështuan negociatat për emërimin e tij në krye të stafit teknik të skuadrës prizrenase.

Në një deklaratë për T7 të dielën, Munishi u shpreh se negociatat dështuan pas deklaratës së klubit të Lirisë për bisedimet me “tre-katër trajnerë”.

Ai tha nuk mund të nënçmohet në një mënyrë të tillë. Deklaratën e klubit të Lirisë, ai e krahasoi me martesën mes dy njerëzve.

“Ka qenë dëshirë e madhe e Arpagjikëve, tifozëve, që unë të shkoj atje. Është privilegj shumë i madh sepse tifozët duan klubin. Nëse tifozët të vlerësojnë është një kompliment shumë i madh. Kam komuniku me presidentin e klubit, me Valonin, kemi diskutu disa herë, jemi taku, unë i kam dhënë ato idetë e mia sesi duhet të dilet nga kjo situatë. Kam pasë shumë telefonata, mesazhe, nga tifozët dhe e kam parë dëshirën e tyre të zjarrtë. Edhe isha me një mikun tim dhe më thërret një telefonatë nga një gazetar, më tha ‘a po shkojmë në Prizren?’. I thash ‘po more po shkojmë’. Tash këta dalin me komunikatë, me amatorizëm total. Kqyre tash nuk mund të dalësh me komunikatë ku thuhet jemi në bisedime me tre-katër trajnerë të tjerë. Nuk mund të martohesh ti edhe me i thënë gruas tënde ‘jam në bisedime me tri-katër gra’. Unë kur jam martu, gruas time i kam thënë të du shumë, je e vetmja për mu. Qysh ti pretendon me marrë një trajner dhe në start me nënçmu me thënë ‘jemi duke fol edhe me dy-tre veta tjerë’”, ka shpjeguar ai.

“Unë prej principit nuk ju shkruaj presidentëve të klubeve. Unë jam Ismet Munishi, baba, ndaçi me më marrë, më merrni”, tha ai.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci