Të fundit

Edita Tahiri: Skandaloze, rezoluta 1244 pjesë e statutit të Asociacionit

Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri ka reaguar pas publikimit të një draft-statuti të Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe nga ish-Inspektori i Përgjithshëm i AKI-së, Burim Ramadani.

Përmbajtja e këtij draft-statuti nuk është konfirmuar ende. Megjithatë, ish-kryenegociatorja Tahiri e ka quajtur “skandaloz” përmbajtjen e draftit të Asociacionit të publikuar nga Ramadani.

Tahiri ka shkruar se “Kosova shtet i UNMIKUT, sipas Kurtit“.

“Kosova shtet i UNMIKUT sipas Kurtit, Rezoluta 1244 pjese e statutit te Asociacionit, Skandaloze, e paparanueshme“, ka thënë ajo.

Ish-kryeinspektori i AKI-së, Burim Ramadani e ka bërë publik një draft statut të Asociacionit. Ai ka thënë se drafti është i gjerë dhe i thellë dhe se nëse do të zbatohet, Kosova duhet të kërkojë diçka të madhe në këmbim. /Paparaci.com

LEXO EDHE:

Ish-zyrtari i lartë i AKI-së publikon draft-statutin e Asociacionit – Përmbajtja është e rëndë për Kosovën

 

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci