Të fundit

Luli i Dardanëve reagon ashpër pas ndeshjes kundër Izraelit

Kryetari i grupit të tifozëve të Kombëtares së Kosovës, të njohur si “Dardanët”, Lulzim Berisha, ka reaguar në mënyrë të ashpër pas ndeshjes të së dielës kundër Izraelit të cilën Kosova e fitoi me rezultat minimal 1-0.

Numri i tifozëve të pranishëm në tribuna ishte rreth 6000, jo aq sa pritej dhe duket se për këtë situatë Berisha ka lëshuar një mesazh duke lënë të nënkuptohet se ka pasur disa telashe dhe madje edhe refuzim nga figura të ndryshme për t’i përkrahur ata në organizim.

Në postimin e tij në ‘Facebook”, Berisha ka shkruar ndër të tjera se ka pasur ftesa për figura të ndryshme publike, por që ata nuk u janë përgjigjur.

“Fitorja ishte e ëmbël edhe për arsye të neglizhencës që iu bë. Kemi besuar në idenë që Kosovës me i dhënë një ngjyrim sa më të larmishëm duke ofruar figura publike prej fushave të ndryshme. Këta dje, njësoj si politikanët, vendosën të mbyllen. Na lanë vetëm. Askush prej tyre nuk na përkrahu për t’u mobilizuar për këtë ndeshje. Pritëm edhe me shpërnda thirrjen qe ndeshja kundër Izraelit të ishte vetëm nië shfaqje sportive e jo më i dhënë epitete tjera që kishin mundur të na dëmtojnë si kombëtare dhe vend. Mbetëm vetëm duke pritur. Nuk u paraqiten.”, ka shkruar Berisha.

Më tutje, ai ka shtuar se kombëtarja duhet mbështetur vazhdimisht, e jo vetëm kur ka vëmendje më të madhe.

“Shume lehtë kështu me iu përgjigje ftesës së vendit tënd vetëm kur ka vëmendje, rezultate dhe sukses. Shume lehte ne kurriz te Kosovës si kombëtare e posaçërisht duke e shfrytëzuar bujarinë e ‘Dardaneve’ për të fituar poena në masë qysh i përkrahni djemtë. Ne krejt bashkërisht mbetëm të vetmuar dhe të sulmuar nga të gjitha anët. Ata u mbyllën diku duke e ruajtur shpinën prej kritikave. Kosova pa të gjithë mundet. Sidomos pa ata qe e shohin si karrem për veten e tyre. Gabimet e së kaluarës nuk do t’i përsërisim ne vitin e ardhshëm. Dhurata më nuk ka për ta. Ato kane mbaruar.”, thuhet më tutje në reagimin kryetarit të “Dardanëve”.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci