Të fundit

Para ndeshjes me Kosovën, izraelitët kanë bërë një shenjë të pazakontë me duar – kuptohet mesazhi

Në ndeshjen e djeshme të kualifikimeve të Grupit I për EURO 2024 të luajtur mbrëmë në Prishtinë, Kosova mposhti Izraelin me rezultat 1:0 në një terren të vështirë.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi sulmuesi Milot Rashica në minutën e 41-të.

Ndeshja u luajt me masa të larta të sigurisë dhe para fillimit të ndeshjes, gjatë interpretimit të himnit kombëtar të Izraelit, në stadium shpërthyen fishkëllimat.

Gjatë këndimit të himnit kombëtar, izraelitët shfaqën shenja të pazakonta me duar para kamerave. 

Më vonë u shpjegua se duke treguar gjysmën e zemrës me shenja, ata i shprehën përkrahje pengjeve të mbajtura rob nga Hamasi në Gaza pas sulmit të 7 tetorit ndaj Izraelit.

“Kjo tregon se zemra jonë nuk është e plotë pa kthimin e tyre në shtëpi. Momenti u fishkëllye nga tifozët e Kosovës,” raportoi gazeta izraelite The Times of Israel.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci