Të fundit

Vdes avokati Muharrem Sadiku

Ka ndërruar jetë ish gjykatësi dhe avokati, Muharrem Sadiku.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në orën 16:00 në varrezat e fshatit Gllamnik – Podujevë.

“Njoftim mortor! Me dhimbje të thellë njoftojmë të gjithë familjarët , miqët dhe farefisin e gjerë se ndërroi jetë baba, vllau jonë Muharrem (Murat) Sadiku. Varrimi i të ndjerit bëhet me datën 13 Nëntor (e hënë) në orën 16:00 në varrezat e fshatit Gllamnik – Podujevë.”

Po ashtu, Oda e Avokatëve të Kosovës, i ka shprehur ngushëllimet familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij.

“Avokati Muharrem, u lind me 27.05.1953, në Gllamnik të Podujevës. Fakultetin Juridik e kishte përfunduar në Universitetin e Prishtinës në vitin 1986, ndërsa Provimin e Jurisprudencës e kishte dhënë në Prishtinë në vitin 1990.”

OAK ka thënë se Sadiku ka ushtruar funksionin e gjyqtarit për shumë vite në Gjykatën Komunale në Podujevë.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci