Të fundit

​Ujkani: I emocionuar dhe i nderuar me pritjen e “Dardanëve”

Ish-portieri i Kosovës, Samir Ujkani debutoi si zëvendësdrejtor i Kombëtares së Kosovës në sfidën me Izraelin.

Një pritje e ngrohtë atij iu rezervua edhe nga grupi i tifozëve “Dardanët” të cilat në tribuna shpalosën banerin duke e falënderuar atë për kontributin e dhënë.

Pas ndeshjes, Ujkani ka reaguar në “Facebook” ku ka thënë se debutimi si zëvendësdrejtor si dhe pritja e tifozëve i dhanë shumë emocione atij në stolin e “Dardanëve”.

Mbrëmë nisa një rrugë të re në karrierën time në futboll. Për herë të parë isha në bankën e Kombëtares së Kosovës, jo si futbollist por në një pozicion tjetër, prandaj emocionet ishin të mëdha e të jashtëzakonshme. Mbrëmja u bë edhe më e veçantë nga nderimi që mora nga tifo-grupi ynë “Dardanët” të cilët dua t’ I falënderoj përzemërsisht.”, ka shkruar Ujkani.

Tutje ai ka shtuar se këtë debutim e bëri edhe më të ëmbël fitorja kundër Izraelit.

Fitorja ndaj Izraelit e bëri më të ëmbël “debutimin” tim në një rol tjetër, prandaj do ta mbaj në mend përgjithmonë. Në fund dua që edhe një herë t’ i falënderojë të gjithë futbollistët e ekipit kombëtarë për sakrificën, angazhimin, punën dhe triumfin e përbashkët. Sfida të reja na presin të gjithëve së bashku.”, ka shkruar Ujkani.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci