Të fundit

Murati tregon shifrën e të punësuarve nga “Superpuna”

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se nga skema e mbështetjes “Superpuna” janë 7 mijë e 786 të rinj përfitues të punësuar.

Sipas tij, prej tyre, 3 mijë e 914 vajza dhe 3 mijë e 872 djem.

Ai ka thënë se në total janë 5 mijë e 832 biznese që deri më tani kanë përfituar nga skema e mbështetjes për punësimin e të rinjve.

“Në total janë 5,832 biznese që deri më tani kanë përfituar nga skema e mbështetjes për punësimin e të rinjve. Qeveria për Rininë! Qeveria për Ekonominë!”, ka shkruar Murati në Facebook.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci