Të fundit

​Kamionët dhe autobusët, fokusi një javor i policisë që shqiptuan mbi 150 tiketa

Njësia për Kontrollin e Autostradave e Policisë së Kosovës, në vazhdim të implementimit të planit operativ “Mjetet e transportit të mallrave dhe të udhëtareve -Kamion & Autobus“, nga data 06 deri më 12 nëntor, ka organizuar pika kontrolli, ku ka identifikuar kundërvajtje të ndryshme me ç’rast janë shqiptuar 153 tiketa trafiku, njëzet e pesë prej tyre për personat juridike.

Policia e Kosovës ka apeluar te të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes më të shtuar, të respektojnë rregullat dhe shenjat e trafikut rrugor, si dhe t’iu përshtaten kushteve të rrugës, për të pasur një siguri më të madhe në trafik.

“Për të gjithë ata pjesëmarrës në trafik, e në veçanti për shoferët e automjeteve, të cilët bëjnë shkelje të ligjeve dhe rregullave të trafikut, do të ndërmerren masa ndëshkuese sipas ligjeve në fuqi”, thuhet në njoftim.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci