Kurti: Draft-statuti i Asociacionit është më i mirë se ai i vitit 2013 ose 2015

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë detaje lidhur me takimin e tij me kancelarin gjerman, Olaf Scholz dhe presidentin e Francës, Emmanuel Macron, ku është pajtuar t’i nënshkruaj si pako marrëveshjen e Brukselit, aneksin e Ohrit dhe draftin për Asociacionin, megjithatë, tregoi kushtet që i vendosi presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e të cilat … Continue reading Kurti: Draft-statuti i Asociacionit është më i mirë se ai i vitit 2013 ose 2015