Të fundit

Islanda përgatitet për shpërthim vullkanik në ditët në vijim

Autoritetet islandeze kanë deklaruar se po përgatiten për një shpërthim vullkanik në jugperëndim të ishullit në ditët në vijim.

Alarmi vjen pas një serie tërmetesh dhe masa të magmës që po përhapen me shpejtësi nën tokë.

Reuters raporton se zyra Meteorologjike Islandeze është shprehur se ekziston një rrezik potencial i një shpërthimi në ose jashtë gadishullit Reykjanes, për shkak të depërtimit të magmës nëntokësore dhe shpejtësisë me të cilën po lëviz.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci