Të fundit

Mblidhet KQZ-ja, në rend dite monitorimi i Kuvendit Zgjedhor të Listës Serbe

omisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë sot mbledhjen e radhës.

Në rend dite është monitorimi i Kuvendit Zgjedhor të Listës Serbe, si dhe disa pika të tjera.

Rendi i plotë i ditës:

 • Hyrje: z.Kreshnik Radoniqi, Kryesues i mbledhjes së KQZ-së
 • Shqyrtimi dhe miratimi i procesverbalit të mbledhjes së KQZ-së nr.29
 • Aktivitetet e Zyrës
 1.  Monitorimi i Kuvendit Zgjedhor të partisë politike SRPSKA LISTA;
 2. Takim me zëvendës presidentin e International Republican Institute (IRI);
 3. Takim me përfqësues të Komisionit të Pavarur për Media në Republikën e Kosovës;
 4. Njoftim për procesin e auditimit të raporteve financiare të subjekteve politike për vitin 2021.
 • Raportet e Këshillave të KQZ-së
 • 3.1.Këshilli për Operacione Zgjedhore
 1. Shqyrtimi dhe miratimi i raportit të Realizimit të Planit të Punës së KQZ-së, për periudhën Janar – Shtator
 2. Shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për projektin “Informimi dhe Edukimi i Votuesve të Rinj për Zgjedhje”
 3. Shqyrtimi dhe miratimi i Analizës gjinore dhe e moshës e lidershipit të partive politike për periudhën 2022-2023

3.2.Këshilli për Buxhet dhe Financa

 1. Shqyrtimi dhe miratimi i Raportit Financiar për periudhën janar-shtator 2023.
 2. Raporti i kontratave te nënshkruara për periudhën janar – shtator 2023
 3. Shqyrtimi dhe miratimi i Raportit të derivateve për periudhën janar-shtator 2023.
 4. Shqyrtimi dhe miratimi i Raportit për pasuri jo financiare të KQZ-së.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci