Të fundit

Vazhdon fushata për udhëtim pa viza në Leposaviq e Zubin Potok

Gjatë kësaj jave do të vazhdojë fushata për informimin e qytetarëve për liberalizimin e vizave në Kosovë, dhe sot do të zhvillohet në Leposaviq dhe Zubin Potok.

Në Leposaviq kampanja do të mbahet nga ora 10:30 deri në 12:30 kurse në Zubin Potok do të fillojë në ora 12:00 dhe do të zgjasë deri në 15:00.

Në njoftim është bërë thirrje që qytetarët të marrin pjesë në kuiz për të fituar një udhëtim falas në Vjenë dhe të mësojnë më shumë për të drejtat e tyre.

Përndryshe, nga data 1 janar 2024, qytetarët e Kosovës do të mund të udhëtojnë pa viza në zonën Shengen. Udhëtimi pa viza nënkupton se qytetarët mund të udhëtojnë lirshëm, por nuk do të mund të punojnë.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci