Të fundit

(VIDEO) Momenti kur ariu i murrmë sulmon egërsisht dy burra

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e momentit të tmerrshëm kur një ari i murrmë sulmon dy punëtorë gazi në Siberi, duke i lënë ata me plagë të rënda në kokë dhe krahë pasi u përleshën me bishën. Në video, tre qen shihen pranë ariut teksa patrullon kampin.

Një zë u thërret qenve të largohen. Ariu më pas hyn në kompleks, duke ndjekur një nga qentë rreth një automjeti në borën e madhe. Ndërsa një burrë lë një rimorkio, ariu del dhe sulmon. Një burrë u fut me forcë në dëborë nga ariu i tërbuar. Të tjerë përpiqen ta pengojnë kafshën me atë që duket të jetë një zjarrfikës. Ndërsa ariu zhduket me punëtorët, një shikues thërret: ‘Ku është ai?’

Një tjetër përgjigjet: “E hëngri atje”. Dy burrat ishin në dhomën e duhanit të fabrikës së tyre kur panë një tufë qensh duke ndjekur diçka, thonë raportet. Njëri nga burrat me profesion mekanik, hapi derën për të përzënë arushin, por ai e sulmoi menjëherë. Pati panik pasi punëtorët përdorën zjarrfikës, flakë zjarri dhe një spraj gazi për të trembur kafshën.

Përfundimisht ai e liroi mekanikun, por menjëherë kapi me egërsi përgjegjësin e uzinës. Punëtorët thirrën një gjahtar lokal, i cili erdhi dhe qëlloi ariun rreth 20 minuta pas sulmeve. Dy burrave iu dha ndihma e parë në vendngjarje dhe u dërguan me helikopter në spital.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci