Të fundit

Arrestohet për tradhti deputeti ukrainas

Shërbimi Ukrainas i Sigurisë bën me dije se ka vënë në pranga për tradhti deputetin Oleksandr Dubinskiy për të cilin një gjykatë në Kiev ka caktuar masën e paraburgimit prej 60 ditësh.

Dubinskiy dyshohet se ka bashkëpunuar me Rusinë dhe është përfshirë në veprime që kanë dëmtuar Ukrainën, akuza të cilat deputeti i ka mohuar.

Gjykata i cilësoi dyshimet e SBU si të bazuara duke thënë se provat ishin të mjaftueshme.

Dubinskiy ishte përjashtuar nga partia ukrainase në pushtet, Shërbëtorët e Popullit më 2021, pasi ai ishte vendosur në listën e sanksioneve të Shteteve të Bashkuara nën dyshimet për ndërhyrje në zgjedhje. Ai ka vijuar të jetë pjesë e Parlamentit si deputet i pavarur.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci