Të fundit

Billie Eilish: Të jesh grua është një luftë e vazhdueshme

Për Billie Eilish, të qenit grua është një “luftë e vazhdueshme”. Pikërisht kështu e përshkroi ajo për Variety. “Sidomos duke qenë një grua e re, në sferën publike. Është vërtet e padrejtë”.

Ajo u bë e famshme në moshën 13-vjeçare, me ‘Ocean Eyes’. Para se të ishte i rritur, ajo kishte 7 Grammy dhe një Oscar. Dhe nuk kaloi shumë kohë dhe ajo kuptoi se ishte vetëm 21 vjeç. “Në fund të fundit, unë jam e re dhe kam një jetë përpara meje për të bërë gjëra”, tha ajo. “Ndoshta ngaqë u rrita shumë herët, harrova që isha ende kaq e re. Kam bërë kompromise në shumë mënyra, kam jetuar si të isha 70 vjeç. Vetëm kohët e fundit kuptova se nuk mund ta bëja këtë.”

Hera e parë që ajo ndjeu lumturi të vërtetë ishte në vitin 2019, kur ‘Bad Guy’ kryesoi listat. “E gjitha ishte e bazuar në konfirmimin e jashtëm, natyrisht,” shpjegoi ajo. “Mendoj se e kuptova diku vitin e kaluar. Mendoja se duhet të gjeja gjëra në veten time dhe në jetën time personale që nuk kanë të bëjnë fare me pjesën tjetër të botës, internetin apo njohjen dhe të më japin kaq shumë gëzim”.

Sot ajo është mirë dhe po e gjen veten. Ajo është krenare për atë që është bërë, për atë që ka arritur. “Por në shumë mënyra, unë jam duke u zgjuar tani,” shtoi artistja.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Variety (@variety)

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci