Të fundit

Një i vrarë në sulmin me raketa ruse në qytetin lindor të Ukrainës

Të paktën një person u vra nga një sulm me raketa ruse gjatë natës që goditi një ndërtesë apartamentesh në Ukrainën lindore, thanë autoritetet të mërkurën.

Pesë të tjerë, duke përfshirë një fëmijë, u shpëtuan, por të paktën një person besohet të jetë bllokuar nën rrënoja pas sulmit në qytetin Selydove, në veriperëndim të qytetit të pushtuar nga Rusia, Donetsk, tha ministri i Brendshëm Ihor Klymenko.

Një ndërtesë katërkatëshe është dëmtuar rëndë, tha ai në Telegram.

Iryna Shushura, një ndihmëse e policisë, i tha Reuters në vendngjarje se dy sulme kishin ndodhur rreth orës 1 të mëngjesit, njëra goditi ndërtesën dhe tjetra u ul rreth 100 metra larg.

Ekipet e shpëtimit herët të mërkurën po pastronin rrënojat dhe paralajmëruan banorët që të mos i afroheshin strukturës, e cila dukej se ishte zhdukur nga përplasja.

Një vinç i madh ndihmoi punëtorët në pastrimin e një mase rrënojash nga vendi ku dikur ishte kati i fundit. Shumë shikues u tronditën, disa qanë, shkruan BBC.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci