Të fundit

Shefi i NATO-s: Nuk mund të lejojmë që Putini të fitojë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s ka riafirmuar mbështetjen për Ukrainën dhe tha se Vladimir Putin nuk mund të lejohet të fitojë luftën.

Duke folur pas një takimi me ministrat e mbrojtjes të BE-së në Bruksel, Jens Stoltenberg tha: “Situata në fushën e betejës është e vështirë.

“Dhe kjo thjesht e bën edhe më të rëndësishme që ne të mbështesim dhe të rrisim mbështetjen tonë për Ukrainën, sepse ne nuk mund të lejojmë që presidenti Putin të fitojë, shkruan Sky News.

“Ukraina duhet të mbizotërojë si një komb sovran i pavarur në Evropë dhe është në interesin tonë të mbështesim Ukrainën”.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci