Të fundit

​Caktohet data e meçit Fury-Usyk

Boksierët kampionë të peshave të rënda, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk, tashmë e kanë të njohur datën e luftës ndërmjet tyre.

“The Gypsy King” dhe “The Cat” fillimisht ishte planifikuar të përplaseshin në dhjetor. Megjithatë, Tyson Fury fillimisht ishte planifikuar të luftonte me Francis Ngannou në Arabinë Saudite.

Megjithatë, siç u raportua fillimisht nga ESPN , lufta ndërmjet Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk tani është planifikuar për 17 shkurt.

Për sa i përket detajeve, përveç vetë datës, aksionet janë ende të njëjta. Dy peshat e rënda do të përballen në Arabinë Saudite. Atje, ata do të kurorëzojnë kampionin e parë të padiskutueshëm në historinë e divizionit që kur Lennox Leëis e realizoi këtë sukses mbi dy dekada më parë.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci