Të fundit

Tash e dy orë në takim me Kurtin – cilat ishin kërkesat e FIT-it në protestë?

Aktualisht takimi brenda ndërtesës qeveritare mes kryeministrit dhe anëtarëve të Njësisë Speciale Intervenuese është duke vazhduar dhe nuk kemi informacion nëse është arritur ndonjë pajtim deri në këto momente, mirëpo takimi i cili ishte i thirrur për ora 16:00 ka filluar me kohë.

Para dy javësh, pjesëtaret e NJSI-së kanë mbajtur një protestë përpara qeverisë së Kosovës më disa kërkesa të qarta për ekzekutivin, shkruan Paparaci.com.

“Kategorizimi si njësi të veçanta dhe përfshirja në listën e ekspertëve. Rrezikshmëria të caktohet në 50% të pagës bazë dhe shtesa për kushte specifike të punës”, janë dy kërkesat e tyre.

Më poshtë gjeni të plotë letrën e tyre:

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci