Të fundit

Hamasi: Izraeli vazhdon të shmangë dhe shtyjë armëpushimin

Izraeli nuk po tregon seriozitetin e nevojshëm për të arritur një armëpushim në Gaza, thotë Izzat al-Rishek.

Kështu u shpreh një anëtar i byrosë politike të Hamasit, shkruan Al Jazeera.

“Izraeli ende po vonon lirimin e 50 grave dhe fëmijëve nga robërit në këmbim të një armëpushimi humanitar, lirimin e një numri të grave dhe fëmijëve të burgosur në burgje dhe hyrjen e ndihmave për të gjitha zonat në Rripin e Gazës”, ka thënë ai në Telegram.

Izraeli, tha al-Rishek, nuk është serioz për arritjen e një marrëveshjeje, “por po ngec të vazhdojë agresionin dhe luftën e tij kundër civilëve të pambrojtur”./abcnews.al

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci