Të fundit

Hamasi: Të paktën 200 mjekë dhe infermierë të vrarë që nga fillimi i luftës

Të paktën 200 punonjës shëndetësorë janë vrarë në Rripin e Gazës që nga 7 tetori, raporton Al Jazeera, duke cituar autoritetet në enklavën palestineze.

Sipas raportit, numri i të vdekurve përfshin mjekë, infermierë dhe ndihmësmjekë.

Gjithsej 25 spitale, 52 qendra bujtinash dhe 55 ambulanca janë nxjerrë jashtë shërbimit nga bombardimet izraelite në Rrip, sipas Hamasit.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci