Të fundit

Rregulli i pazakontë: Vetëm në Real Madrid paguhen kështu pagat

Real Madrid thuhet se ka një strukturë pagash të ndryshme nga klubet e tjera të futbollit, të cilat paguajnë lojtarët e tyre çdo muaj.

Megjithëse pagat e lojtarëve shpesh referohen si javore, dihet se ata ende paguhen çdo muaj.

Megjithatë, thuhet se në klubin 14 herë kampionë të Evropës, Real Madrid, ata kanë një mënyrë tjetër për t’i bërë gjërat.

Një mori lojtarësh me emra të mëdhenj kanë dalë për Realin, duke përfshirë lojtarë si Cristiano Ronaldo, Ronaldo Nazario, David Beckham, Luis Figo dhe së fundmi Jude Bellingham.

Të gjithë do të kishin fituar një pagë të mirë, por sipas ish-lojtarit të Republikës së Irlandës, Andy Townsend, lojtarët e Realit paguhen vetëm dy herë në vit në një praktikë të pazakontë.“A i njihni djemtë e Real Madridit, e di sepse Michael Owen ma ka thënë këtë më parë, kur nënshkruani për Real Madridin – ju paguheni vetëm dy herë në vit”.

“Është një ide e vjetër që vjen me fluturim, por jam shumë i sigurt se ata paguhen dy herë në vit”, ka thënë ish-lojtari i Chelseat për talkSPORT.

 

@talksport Real Madrid players get paid twice a year! #soccer #footballtiktok #premierleague #pl #realmadrid #laliga #foryourpage #foryou #fyp #bellingham ♬ Manke, honobo, everyday, funny, loop – arachang

Owen ishte në Real Madrid për një sezon në 2004/05, duke shënuar 16 gola në të gjitha garat.

Shumë tifozë kanë vënë në dyshim nëse struktura e pagave do të ishte ende në vend, duke pasur parasysh gjithçka që ka ndodhur që kur Owen po luante në Santiago Bernabeu.Blerja e fundit e profilit të lartë të Realit ishte transferimi i verës prej 103 milionë eurosh për Jude Bellingham , i cili nënshkroi një kontratë gjashtëvjeçare.

Bellingham thuhet se fiton rreth 220 mijë funte në javë me Realin dhe i ka justifikuar paratë duke shënuar 13 gola në 14 ndeshje.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci