Të fundit

Qeveria miraton rritjen e shtesave të rrezikshmërisë për policët

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot vendimin për rritjen e shtesave për policët.

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri Albin Kurti tha se me këtë vendim, shtesat e rrezikshmërisë për policët – sipas propozimit të qeverisë – do të fillojnë të ekzekutohen nga muaji nëntor.

Rreth tetë mijë zyrtarë policorë do të përfitojnë nga shtesat e rrezikshmërisë.

Kurti tha se në një takim që zhvilloi dje me përfaqësuesit e Njësisë Speciale Intervenuese, i garantoi ata se kategorizimi dhe vlera e shtesave është bërë duke marrë në konsideratë të gjithë faktorët.

Ai tha se në projekt-buxhetin e vitit 2024 do të ketë rritje të investimeve kapitale për Policinë.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci