Të fundit

Inaugurohet shtatorja e Nënës Terezë në Lisbonë të Portugalisë

Është inauguruar shtatorja e Shën Nënës Terezë, në kryeqytetin e Portugalisë, Lisbonë.

Në këtë ngjarja mori pjesë edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani tha se kjo nuk është thjeshtë vetëm një vepër arti.

“Por mbi të gjitha, një urë që na lidhë me idealin e përjetshëm të shërbimit vetëmohues dhe dashurisë për të tjerët”, tha ajo.

“Le të shërbejë kjo statujë si një kujtesë e vazhdueshme e bamirëses më të madhe që njohu njerëzimi!”, theksoi e para e shtetit të Kosovës.

Presidentja Vjosa Osmani, po qëndron për një vizitë zyrtare në Portugali.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci